Test prędkości internetu

Test prędkości internetu

Sprawdzanie…

Twoja prędkość {[{ speedMbps| number : 1 }]} Mbit/s*. Chcesz większą szybkość?Zobać taryfy prowajderów za Twoim adresem.

Podać adres

* Uwaga - prędkość jest testowana serwerem Multitest w Ukrainie. Prędkość z innych serwerów może się znacznie różnić.

Coś poszło żle, spróbuj odświeżyć stronę

Jeśli czytacie ten artykuł, wtedy najprawdopodobniej, nie wyobrażacie sobie życie bez internetu. Być może, internet u Was już jest podłączony, a jakość serwu nie zadowala, i prosicie rady znajomych czy koledż z pracy poradzić Wam test prędkości. Postaramy się w tym artykule dać kilka rad, które pomogą w sprawdzanie prędkości internetu.

Co to jest test prędkości internetu?


Test prędkości łącza – to ilość przekazywanych bit informacji na sekundę (mierzy się w kilobitach na sekundę Kb/s, megabitach na sekundę Mb/s czy gigabitach na sekundę Gb/s). Wysoka szybkość podłączania – najważniejszy czynnik, który zabezpiecza komfortową pracę w Światowej sieci. Dlatego test prędkości łącza internetowego ciekawi nie tylko profesjonalistów, lecz i zwykłego użytkownika.
Dla tego, że by zrozumieć którą szybkość realnie proponuje Wasz dostawca usług internetowych, trzeba przełożyć bity w bajty. Jeden bajt zawiera w sobie osiem bit. To oznacza, że jeśli dostawca usług internetowych anonsował szybkość 256 Kbps, to szybkość przekazania danych musi złożyć 32 kilobajty na sekundę.
Test prędkości internetu – to test dla wymiaru szybkości przekazania danych.

Pomiar prędkości internetu


Prędkość internetu mierzy się przez przekazanie określonej ilości informacji na stronę internetową serwisu z Waszego komputera, i tak samo w odwrotnym kierunku. Przy czym oblicza się średnia prędkość przekazania informacji za jednostkę czasu.

Jak sprawdzić prędkość internetu?


Dla maksymalnie dokładnego wyniku rekomenduje się na czas testu odłączyć programy dla pobierania plików (emule, flashget, bittorrent i inne), internet-radio, email- klienci, IRC, ICQ, Google Talk i inne programy, które wykorzystują internet - trafik. W ideale lepiej powtórzyć tester prędkości internetu kilka razy i porównać otrzymane dane.
Prędkość internet-podłączania zależy od mnóstwa czynników. To rodzaj linii związku (światłowodowe linie związku, kablowe linie związku i tak dalej), dostawca usług internetowych, obciążenie sieci (ilość zwiedzających na daną chwilę) i inne. Jeden i ten sam dostawca usług internetowych w różny czas doby, może pokazać różne wyniki. Jeśli otrzymana w rezultacie testu prędkości internetu, ona odróżnia od anonsowanej przez dostawcą usług internetowych na wielkość, dużą 10%, są wiarygodne problemy sieci, na przykład, awaria na magistralach i głównych routerach. Jeśli to stało się, prosto powtórzycie test łącza internetowego przez jakiś czas.
Również trzeba brać pod uwagę, że różne strony internetowe, znajdują się na różnych serwerach, i jeśli wasz dostawca usług internetowych zabezpiecza dobrą szybkość łączenia z którą pewną stroną internetową, wtedy to nie oznacza że trzeba czekać takiej samej szybkości i przy łączeniu z inną stroną internetową, która być może jest rozmieszczona na przestarzałym hostingu.

Co to jest test prędkości internetu online?


Wysoka prędkość podłączania do internetu – jeden z najważniejszych czynników dla zabezpieczenia jakościowej i komfortowej pracy w internecie. Test prędkości internetu pozwala sprawdzić stan kanału, wyznaczyć jego funkcjonalne możliwości. Dzięki naszemu testu prędkości internetu, potraficie poznać realną szybkość łączenia, którą zabezpiecza wasz internet dostawca usług internetowych! I również potraficie powiedzieć o tym innym użytkownikom, zostawiwszy swój odzew o dostawcy usług internetowych. Przecież są nie rzadkie wypadki, kiedy dostawca usług internetowych anonsował jedną prędkość, a otrzymujemy całkiem inną! Dlatego, natychmiast sprawdź szybkość internetu!